ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΠροτεινόμενα

Γ’ Εθνική 7ος Όμιλος: Αλμυρός – Πανιώνιος 1-1

0

Με τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) έφυγε ο Πανιώνιος από την Κρήτη και το γήπεδο του Αλμυρού

Στον εξ’ αναβολής αγώνα της 4ης Αγωνιστικής ο Αλμυρός με τον Πανιώνιο ήρθαν ισόπαλοι 1-1 και μοιράστηκαν τα γκολ και τους βαθμούς στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής για τον 7ο Όμιλο.

Ο Ιστορικός βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 49’ μετά από κόντρα και ο Ντιατά με ψηλοκρεμαστό πλασέ έκανε το 1-0 για τον Αλμυρό.

Ο Πανιώνιος απάντησε στο 67’ μετά από κόρνερ του Γροντή πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας ο Λιούμης και με κεφαλιά έκανε το 1-1.

Ο Πανιώνιος παρά του ότι έπαιζε με παίκτη παραπάνω για 55’ λεπτά δεν μπόρεσε να τελειώσει με γκολ κλασικές ευκαιρίες όπως του 49’ όταν ο Δρίτσας έκανε μια συρτή σέντρα και ο Γροντής με διπλή προσπάθεια δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Να σημειωθεί εδώ ότι στην αρχή της φάσης ο διαιτητής έκλεισε τα μάτια σε κράτημα του Λιούμη μέσα στην περιοχή του Αλμυρού και δεν έδωσε το πέναλτι.

Ο Πανιώνιος είχε μια στιγμή απροσεξίας στο 76’ όταν o Μπρέγκου γύρισε την μπάλα σθεναρά πίσω στην άμυνα και ο Ζούλιας με τον τερματοφύλακα δεν συνεννοήθηκαν καλά και τους πήρε την μπάλα ο Ντιατά, την τελευταία στιγμή ο Κραβαρίτης έκανε μια επέμβαση στα πόδια του Ντιατά και μπλόκαρε την μπάλα.

Στις καθυστερήσεις ο Πανιώνιος έχασε ακόμα μια ευκαιρία να κάνει το 1-2 όταν ο Δρίτσας στην περιοχή γύρισε την μπάλα στο πέναλτι και δεν μπόρεσαν δύο παίκτες του Πανιωνίου να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα, με τους αμυντικούς του Αλμυρού να την διώχνουν μακριά.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Κραβαρίτης, Λάμψιας (68′ Ξυγκόρος), Διονέλλης (68′ Ζάχι), Ζούλιας, Κοντοές, Μπρέγκου, Νταλακούρας (59′ Αργυρίου), Γροντής, Μούντριχας (77′ Καλομοίρης), Δρίτσας, Λιούμης

Γ’ Εθνική Αλμυρός – Πανιώνιος (Live)

Μπάσκετ Β’ Εθνική: Πέρασε από την Κρήτη στην παράταση ο Ιστορικός με 91-96 (Vid)