Φιλικός αγώνας – Πανιώνιος – Χαραυγιακός 0-1 μια εβδομάδα πριν την επίσημη έναρξη (Vid)

0

Ο Πανιώνιος έδωσε σήμερα 10/10 φιλικό αγώνα με τον Χαραυγιακό στο στάδιο της Νέας Σμύρνης

Μια εβδομάδα πριν το πρώτο επίσημο παιχνίδι στην Γ’ Εθνική ο Πανιώνιος έδωσε φιλικό αγώνα με την ομάδα του Χαραυγιακού στο στάδιο της Νέας Σμύρνης.

Ο Πανιώνιος του Κοροπούλη δοκίμασε σχήματα και έδωσε συμμετοχή σε πολλούς παίκτες έτσι ώστε να διαπιστώσει αγωνιστικά πως είναι η ομάδα πριν την επίσημη έναρξη των αγώνων.

Το παιχνίδι κρίθηκε στο δεύτερο ημίχρονο όταν η ομάδα του Χαραυγιακού στο 80′ έφυγε από δεξιά από το κέντρο του γηπέδου έγινε μια ολομέτωπη κούρσα προς την εστία του Στουρνάρα και την τελευταία στιγμή έδωσε πάσα στον Τσοκτάκη και έκανε εύκολα το 0-1 όπου ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Ο Πανιώνιος σε όλο τον αγώνα είχε και αυτός καλές ευκαιρίες αλλά δεν μπόρεσε να τις αξιοποιήσει πετυχαίνοντας το γκολ.

Η ομάδα θέλει ακόμα δύο με τρεις προσθήκες ποδοσφαιριστών έμπειρων για να βοηθήσουν έτσι ώστε ο Πανιώνιος να καταφέρει τον στόχο του να είναι εκτός της επικίνδυνης ζώνης στο τέλος του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής.

Πανιώνιος: Κοροπούλης– Στουρνάρας Δημήτρης, Λάμψιας Κωσταντίνος, Ζάχι Ντανιέλ, Ζούλιας Θεόδωρος, Κοντοές Ιωάννης, Μπρέγκου Ρακίπ, Ξυγκόρος Παναγιώτης, Παπαδόπουλος Χρήστος, Σταμάτης Γεώργιος, Γροντής Δημήτριος, Μουντρίχας Λεωνίδας, Αυγερινός Παναγιώτης, Ρόπας Κων/νος, Τριάντης Χρήστος, Λιούμης Αθανάσιος, Κουτσάκης Αναστάσιος, Δρίτσας Αθανάσιος, Νίνο Μάρκος, Ζαμάνης Αλέξανδρος, Αργυρίου Άγγελος.

Χαραυγιακός: Χατηαλέξης Μαργαρίτης– Βακερλής, Τζέκος, Παρασκευόπουλος Πάνος, Κουτσοποδιώτης, Πλαραγκουδάκης, Γιαννόπουλος, Alsinio, Κουκοβίνης, Πλούμης, Κουτσούμπας, Καραβός, Μπέσου, Τσοκτάκης, Δρόσος, Φώτο, Ντούνης, Κασιανός, Παρασκευόπουλος Ορφέας, Κούτρας, Κούρτης, Οικονόμου, Δραμουντάνης.

Δείτε όλο το video του δευτέρου ημιχρόνου όπως το μετέδωσε σε live streaming η panionia-idea.gr στα social media