«Φιλική» ισοπαλία 1-1 με τον Ιωνικό ο Πανιώνιος (Vid)

0

Στη Νέα Σμύρνη σήμερα ο Ιστορικός φιλοξένησε τον Ιωνικό μιας και η super league 1 έχει αναβολή μέχρι νεοτέρας

Ο Πανιώνιος σήμερα απέδειξε σε πολλούς ότι μπορεί να δείξει ένα πρόσωπο επαγγελματικό και με μερικές ακόμα προσθήκες να δει κατάματα ομάδες ακόμα και της super league 1.

Ο Πανιώνιος στο πρώτο ημίχρονο έδειξε μια ομάδα δεμένη όπου οι παίκτες του βρίσκονταν με μια ματιά μέσα στο γήπεδο. Η επιθετικές ενέργειες του Ιστορικού ξεκίνησαν από τα πρώτα λεπτά του αγώνα και μόλις στο 15’ ο Γροντής βρήκε τον τρόπο να πλασάρει και να στείλει την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα. Ο Αναγνωστόπουλος έδιωξε το δυνατό σουτ του Σταμάτη και στη συνέχεια της φάσης ο Γροντής με σουτ βρήκε δίχτυα για το 1-0.

Ο Ιωνικός στο πρώτο ημίχρονο ήταν ανύπαρκτος χωρίς φάση στην εστία του Σταματόπουλου. Μάλιστα ο Σπανός αναγκάστηκε μετά το γκολ στο 34΄να κάνει εννέα αλλαγές.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ιστορικός δεν ξεκίνησε δυνατά αλλά κρατούσε την μπάλα και τον έλεγχο του παιχνιδιού. Ο Ιωνικός όμως στην μοναδική μια φάση που έκανε και ήταν εύκολη για τον τερματοφύλακα του Πανιωνίου Κραβαρίτη, δεν μπόρεσε να αποκρούσει την κεφαλιά του Μάναλη μετά από σέντρα του Βαλεριάνου η μπάλα πέρασε την γραμμή της εστίας μετά από υπόδειξη του επόπτη κάνοντας το 1-1.

Στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης μετά από ένα ολόκληρο χρόνο χωρίς φιλάθλους βρέθηκαν περίπου 500 με 600 άτομα που παρακολούθησαν την φιλική αναμέτρηση.

Πανιώνιος (Δημήτρης Κοροπούλης): Σταματόπουλος, Λάμψιας, Ξυγκόρος, Ζούλιας, Κοντοές, Μπρέγκου, Σπαρτάλης, Δρίτσας, Σταμάτης, Γροντής, Μούντριχας

*Αγωνίστηκαν και οι Τσέργας, Λιούμης, Διονέλλης, Κραβαρίτης, Καλομοίρης, Αργυρίου, Πάστρας, Καραβίδας, Μίχος

Ιωνικός (Δημήτρης Σπανός): Αναγνωστόπουλος, Μύγας, Λουάν, Σάντσες, Κιάκος, Γκοτσούλιας, Ρομαό, Καμπράλ, Λένις, Μπουένο, Τουράμ

Ξεκινούν από τον Οκτώβριο οι προπονήσεις της ενόργανης του Πανιωνίου

Διοικούσα επιτροπή ποδοσφαίρου Πανιωνίου: «Ευχαριστούμε αυτόν τον υπέροχο κόσμο»