Έχασε στο πόλο ο Πανιώνιος από τον Απόλλωνα Σμύρνης με 8-9

Νίκησαν οι γυναίκες στο μπάσκετ τον Παναθηναϊκό με 44-63
3 Μαρτίου 2018
Η αποστολή του Πανιώνιου για το ΟΑΚΑ

Ο Πανιώνιος έχασε πριν από λίγο από τον Απόλλωνα Σμύρνης μέσα στο κλειστό της Αρτάκης με 8-9

Η ομάδα του ιστορικού ξεκίνησε καλά και στο πρώτο οκτάλεπτο ήταν μπροστά με 2-1. Στο δεύτερο οκτάλεπτο ο Πανιώνιος κράτησε το προβάδισμα πετυχαίνοντας άλλα δύο γκολ, έτσι έληξε και το ημίχρονο με τον Πανιώνιο μπροστά με 4-3

Στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε η επίθεση να πετύχει άλλα τέσσερα γκολ, και η άμυνα δέχτηκε τρία γκολ και πάλι κράτησε το προβάδισμα ο Πανιώνιος στο τρίτο οκτάλεπτο με 8-6.

Στο τελευταίο οκτάλεπτο η άμυνα έμπαζε από παντού, ενώ η επίθεση δεν μπόρεσε να βάλει ούτε ένα γκολ και οι αντίπαλοι κατάφεραν να βάλουν τρία γκολ και να πάρουν το παιχνίδι με 8-9.

Πανιώνιος – Απόλλων Σμύρνης: 8-9

Τα οκτάλεπτα: 2-1, 2-2, 4-3, 0-3

Πανιώνιος(Δήμου): Καλαϊτζής 2, Μπργκούλιαν 1, Κουτσιαλής 3, Ποταμιάνος 1, Φαναριώτογλου 1

Διαιτητές: Σταυρίδης, Μπουδραμής

Α΄γύρος: Απόλλων Σμύρνης – Πανιώνιος: 5-7