Έχασε η Κ17 με 0-2 από τον Ολυμπιακό στην Αργυρούπολη (Pics)

Η Κ17 του Πανιώνιου έχασαν σήμερα εντός έδρας από τον Ολυμπιακό με 0-2 και έμειναν στην τρίτη θέση του πρωταθλήματος υποδομής της  super league

Η ερυθρόλευκη ομάδα είχε τις περισσότερες φάσεις στο α’ ημίχρονο όπου πέτυχε γκολ και είχε και δυο δοκάρια! Στο 22′ ο  Μπουλάρι σούταρε δυνατά και έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι ενώ στο 31′ ο ίδιος παίκτης σούταρε εκ νέου από το ύψος της περιοχής και μετά από την απόκρουση του τερματοφύλακα η μπάλα φτάνει στον Μούγιο ο οποίος με σουτ μέσα από τη μικρή περιοχή άνοιξε το σκορ (0-1). Ο Ολυμπιακός στο 33′ είχε άλλο ένα δοκάρι με τον Ράμα!

Στην επανάληψη ο Πανιώνιος πίεσε για την ισοφάριση, αλλά ο Ολυμπιακός κατάφερε και σφράγισε τη νίκη στο 84′ όταν ο Γεωργαντής αφού εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας του Πανιωνίου βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Τζίνα και με σουτ έγραψε το 0-2.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Τζίνας, Γκούλιας, Αναστασίου (46′ Ρουκουνάκης), Μπρέγκου (82′ Περιστέρης), Βαλιούτης, Σεμερτζάκης, Βασιλόπουλος (53′ Φιλιππακόπουλος), Παπαντζίμας (76 Μπακούλι), Μούντριχας, Ευθυμιάδης (68» Πρεβόλης), Ξυγκόρος.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Καραργύρης, Κωνσταντινίδης, Νικόλης, Γκοτζαμανίδης, Μποσκουϊδης, Γλυνός (89′ Μικρός), Τσακίρης (85′ Ντούλος), Ράμα, Μπουλάρι (87′ Ζαχαράκης), Ντότης (62′ Γεωργαντής), Μούγιος (78′ Μαρτίνης).