Έχασαν τα κορίτσια στην Δάφνη με 63-60

Δεν κατάφεραν να νικήσουν τα κορίτσια του μπάσκετ την Δάφνη Αγ. Δημητρίου και έχασαν με 63-60

Οι Πανθηρίνες ενώ ξεκίνησαν καλά στα πρώτα δυο δεκάλεπτα και προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 30-37, στο δεύτερο ημίχρονο και ειδικά στο τελευταίο δεκάλεπτο δεν μπόρεσαν να κρατήσουν την διαφορά.

Στο τελευταίο δευτερόλεπτο με ένα τρίποντο της Αλεξανδρή της Δάφνης κατάφερε και κέρδισε ένα παιχνίδι θρίλερ. Να σημειώσουμε ότι πριν το τελευταίο τρίποντο της Αλεξανδρή η Τζούλη Στεφανίδου είχε καταφέρει και ισοφαρίσει το παιχνίδι με άλλο τρίποντο.

Ο Πανιώνιος έχασε με διάστρεμμα την Μαρία Θεοδωρομανωλάκη στο 1΄30»  και οι κυανέρυθρες έδωσαν πολύ χρόνο στην Σεμανιάκου . Γενικά ο Πανιώνιος είχε σε μεγάλη διάρκεια μικρό προβάδισμα στο σκορ αλλά η Δάφνη μπήκε στην διεκδίκηση του αγώνα στο τελευταίο δεκάλεπτο . Εκεί το ματς πήγε πόντο-πόντο για να έρθει το δραματικό φινάλε .

ΔΑΦΝΗ ΑΓ ΔΗΜ. – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 63-60

Διαιτητές : Πολυχρόνης Φασόλης

Δεκάλεπτα : 14-20, 30-37, 47-72, 63-60

ΔΑΦΝΗ ΑΓ ΔΗΜ. (Μπουμπούς , Σαββάδης): Αλεξανδρή 7(2/8διπ., ½ τριπ., 5 ριμπ., 8ν ασίστ 1 κλεψ.) , Μανώλη 3 , Καλαμπάκου 3(1/2 τρπ) Γιαμπάνη 2 (1/7διπ., 4 ριμπ.) , Ντίτρικ 22(3/4 βολ., 5/10διπ., 3/4τρ., 5ριμπ., 5 ασίστ , 3κλεψ.) , Πατεράκη 13 (2/10διπ./, 3/8 τρ., 3 ριμπ., 3ασίστ) , Τετενέ 13 (1/1 βολ., 6/8διπ., 8 ριμπ.) Μούλη

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Τσίκληρας, Νίκλας): Σπαθάρου 17 (2/2β., 6/8 διπ., ½ τρ., 5 ριμπ., 6 ασίστ , 9 λαθ.) Τζόνσον 11 (3/6βολ., 4/9 διπ., 9 ριμπ.) , Χίλι 12 (2/2βολ., 5/13 διπ., 1 ριμπ., 2κλ. 2μπλοκ) Σεμανιάκου 4 (2/3διπ., 0/2 τρ., 2 ριμπ., 4 ασίστ 2 μπλοκ) , Στεφανίδου 3(1/2τρ, 2ασίστ) Γρηγορίου 6 (2/5τρ., 4 ριμπ.) , Μπόνη 7 (2/5διπ., 1/2τρ., 3 ριμπ.) Θεοδωρομανωλακη Τσιαδή