Έχασε με 1-0 στην Ελευσίνα ο Πανιώνιος

0

Ο Πανιώνιος σήμερα έδωσε ένα ακόμα φιλικό αγώνα στην Ελευσίνα με την τοπική ομάδα όπου ηττήθηκε με 1-0

Εν όψει του φιλικού αγώνα της Κυριακής με τον Διαγόρα Ρόδου ο Πανιώνιος έδωσε ακόμα ένα παιχνίδι σήμερα με την Ελευσίνα και ο προπονητής του Ιστορικού έδωσε χρόνο σε παιδιά που δεν είναι βασικοί στην ομάδα.

Ο Ιστορικός μπήκε δυνατά από τα πρώτα λεπτά του αγώνα και οι νεαροί παίκτες του Κοροπούλη έδειξαν διάθεση και καλή αγωνιστική εικόνα μέσα στο γήπεδο.

Το ημίχρονο δεν είχε κανένα γκολ παρά μόνο ευκαιρίες εκατέρωθεν. Στο δεύτερο ημίχρονο ο προπονητής του Πανιωνίου ξεκίνησε με πέντε αλλαγές από την αρχική εντεκάδα.

Στο 60’ λεπτό ο Πανιώνιος πέτυχε γκολ αλλά ακυρώθηκε ως φάουλ από τον διαιτητή του αγώνα.

Στο 61’ η Ελευσίνα πέτυχε το γκολ όπου ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Πανιώνιος είχε δοκάρι.

Πανιώνιος: Κραβαρίτης, Λάμψιας, Διονέλλης, Καραβίδας, Κοντοές, Νταλακούρας, Αργυρίου, Τσέργας, Λιούμης, Σπάρταλης, Καλομοίρης.

Επίσης αγωνίστηκαν οι: Σταματόπουλος,Μίχος, Αγγελόπουλος, Γεωργίου, Δρίτσας, Λιοφάγος, Μούντριχας, Πέτρας, Τσομπάνης, Λαζίδης.