ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΠροτεινόμενα

Δύο εκτός δύο νίκες ο Ιστορικός, έχουμε και συνέχεια…

0

Ο Πανιώνιος πέρασε νικηφόρα και από το δεύτερο εκτός έδρας παιχνίδι του στην Γ΄Εθνική επί της Ιεράπετρας με 0-2

Σε ένα πολύ δύσκολο και μικρό γήπεδο για την ομάδα του Πανιωνίου όπου οι καιρικές συνθήκες ήταν και αυτές κόντρα στην ροή του αγώνα, ο Ιστορικός κατάφερε με δύο γκολ στο 78’ και στο 80’ να περάσει νικηφόρα από την Ιεράπετρα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με υπεροχή του Πανιώνιου από τα πρώτα λεπτά του αγώνα. Ο Πανιώνιος στο 24ο λεπτό είχε την πρώτη ευκαιρία σε κεφαλιά του Δρίτσα η μπάλα πέρασε μόλις άουτ.

Στη συνέχεια ο Πανιώνιος πίεσε για να πετύχει το γκολ και στο 35ο ο Ζάχι πέρασε την μπάλα μέσα στην περιοχή της Ιεράπετρας και ο Δρίτσας έπιασε ένα καλό πλασέ αλλά ο τερματοφύλακας μπλόκαρε την μπάλα.

Η πίεση του Πανιωνίου έφερνε την μια ευκαιρία πίσω από την άλλη, στο 36ο λεπτό με τον Μούντριχα και στο 40ο λεπτό με τον Ζάχι.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανιώνιος ξεκίνησε όπως το πρώτο πίεση και προσπαθούσε να πετύχει το γκολ της νίκης. Στο 53ο λεπτό είχε μεγάλη ευκαιρία όταν ο Λιούμης έκανε πάσα στον Μίχο όπου με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα μόλις άουτ.

Στο 78ο λεπτό ήρθε η λύτρωση για τους κυανέρυθρους όταν ο Κοντοές έξω από την περιοχή έκανε ένα ξερό σουτ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Ιεράπετρας γράφοντας το 0-1.

Δύο λεπτά μετά ο Πανιώνιος έκανε δύο τα τέρματά του στο 80ο λεπτό όταν ο Δρίτσας με ωραία ενέργεια και ωραίο τελείωμα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 0-2 όπου ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Αναγέννηση Ιεράπετρας: Βασιλειάδης, Κουτούλος, Γιάντσος, Χατζάκης, Λαμπράκης, Μπρούτε, Μερκούρι, Ουατάρα, Πυθαρούλης, Καρντόσο, Ζαμπετάκης, Προπονητής Δεδελετάκης

Πανιώνιος: Σταματόπουλος, Λάμψιας, Ζαχί, Ζούλιας, Κοντοές, Μίχος, Σταμάτης, Δρίτσας, Λιούμης, Γροντής, Μούντριχας, Προπονητής Κοροπούλης