Δώστε το πρωτάθλημα στον ΠΑΟΚ γιατί θα έχουμε…θύματα

0

Αν θέλετε να μην έχουμε θύματα στην συνέχεια του πρωταθλήματος υπάρχουν δύο περιπτώσεις. Ή να δώσετε το πρωτάθλημα στον ΠΑΟΚ από τώρα, ή να τον τιμωρήσετε σήμερα και να τον ρίξετε Football League ΤΩΡΑ

Αυτά που έγιναν σήμερα από τους ανεγκέφαλους οπαδούς του ΠΑΟΚ αν γίνονταν σε άλλη χώρα αυτή η ομάδα δεν θα υπήρχε στο πρωτάθλημα όχι της Super League, αλλά ούτε στην Football League κύριε Βασιλειάδη. Ναι κύριοι εσείς που πέρυσι βγάλατε δικό σας νόμο ότι εφ’ όσον σε γήπεδο πέσει φωτοβολίδα ευθείας βολής οι διαιτητές του αγώνα πρέπει να διακόψουν άμεσα τον αγώνα να τιμωρηθεί η ομάδα για το παράπτωμα αυτό και την δεύτερη φορά που θα ξανά γίνει να υποβιβάζεται αμέσως.

Αλλά αυτά θα συμβούν όταν δεν είναι ο ΠΑΟΚ, ο Ολυμπιακός, ή ΑΕΚ, αυτά θα γίνονται μόνο στις άλλες ομάδες? Έτσι κύριε Βασιλειάδη?

Στον αγώνα τώρα να αναφέρουμε ότι ο Πανιώνιος κατέβηκε στο Α’ ημίχρονο και στα πρώτα είκοσι λεπτά αιφνιδίασε τον ΠΑΟΚ αλλά και τους οπαδούς του. Είδαμε έναν Πανιώνιο να παίζει φανταστική μπάλα να έχει τις ευκαιρίες και να μην μπορεί να σκοράρει. Στο 13′ υπήρχαν διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους για πέναλτι σε μαρκάρισμα του Χατσερίντι στον Κεϊτά μέσα στην περιοχή.

Ενώ στο αμέσως επόμενο λεπτό σε γύρισμα του Μασούρα από τα αριστερά, δεν πρόλαβε ο Ντουρμισάι που έκανε την προβολή και ενώ ήταν μπροστά από την εστία να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 27′ ο ΠΑΟΚ είχε την πρώτη του μεγάλη ευκαιρία όταν κεφαλιά του Ελ Καντουρί, έδιωξε με το πόδι ο Μανοΐλοβιτς. Στη συνέχεια της φάσης έκανε φάουλ ο Χατσερίντι.

Στο 38′ έπειτα από ωραία κυκλοφορία της μπάλας, ο Ουάρντα τροφοδότησε τον Σάκχοφ, που ήταν στο ύψος του πέναλτι, αλλά με το σουτ που έκανε ο Μαροκινός κέρδισε μόνο το κόρνερ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ ισορρόπησε το παιχνίδι ανέβασε πιο πολύ τις γραμμές του κατάφερε και έκανε ευκαιρίες. Ο Πανιώνιος επίσης δεν έκατσε πίσω είχε και αυτός τις δικές του ευκαιρίες αλλά ο Σπιριντόνοβιτς δεν ήταν σήμερα τυχερός για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα του ΠΑΟΚ.

Στο 59′ ο Σπιριντόνοβιτς ταλαιπώρησε την άμυνα του ΠΑΟΚ από τα αριστερά, αλλά καθυστέρησε να κάνει το τελείωμα και το μόνο που κατάφερε ήταν να κερδίσει ένα κόρνερ.

Στο 68′ ήρθε το μοναδικό γκολ για τον ΠΑΟΚ όταν σε ωραία κίνηση που έκανε ο Ελ Καντουρί από τ’ αριστερά μέσα στην περιοχή και με τελείωμα με το αριστερό με συρτό σουτ, έστειλε στα δίχτυα του Μανοΐλοβιτς την μπάλα.

Στο 72′ ο αγώνας διακόπηκε για λίγο κακώς και από τους τέσσερις διαιτητές γιατί ένας οπαδός του ΠΑΟΚ από την θύρα 1 έριξε φωτοβολίδα ευθείας βολής και πέτυχε οπαδούς τους Πανιώνιου στην θύρα 2. Εκεί ο νόμος είναι ξεκάθαρος και το λέει ότι πρέπει να διακοπεί ο αγώνας.

Οι διαιτητές κακώς συνέχισαν τον αγώνα και μετά από 7 λεπτά που έδωσαν καθυστερήσεις έληξε με νίκη του ΠΑΟΚ 0-1 ο αγώνας.

Πανιώνιος (Ανιγκό): Μανοϊλοβιτς, Κούρντι, Ντομίνγκες, Μπανανά, Παπαγεωργίου, Κόρμπος, Κεϊτά, Μασούρας, Καμαρά (65′ Μανθάτης), Σπιριντόνοβιτς (85′ Σιντί Αλί), Ντουρμισάι

ΠΑΟΚ (Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Μάτος, Χατσερίντι, Κρέσπο, Βιεϊρίνια, Σάκχοφ, Μαουρίτσιο, Ελ Καντουρί, (79′ Λημνιός) Πέλκας (67′ Άκπομ), Ουάρντα, Πρίγιοβιτς (85′ Κάνιας)

Διαιτητής: Αναστάσιος Παπαπέτρου. Βοηθοί: Βασίλειος Καμπούρης, Αντώνιος Καρατζίκας Τέταρτος Διαιτητής: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος

Super League Σουρωτή Πανιώνιος – ΠΑΟΚ (live streaming audio)

Τα επίσημα στιγμιότυπα του Πανιώνιος-ΠΑΟΚ (Vid)