ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΠροτεινόμενα

Δεν τελείωσε τίποτα από την 3η αγωνιστική παρά την ήττα από τον Άγιο Νικόλαο με 1-3

0

Ο Πανιώνιος ηττήθηκε σήμερα για την 3η αγωνιστική του 7ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής από τον πολύ καλό Άγιο Νικόλαο με 1-3

Ο Ιστορικός σήμερα έπαιζε το ντέρμπι του ομίλου με τον Άγιο Νικόλαο μιας και οι δύο ομάδες προέρχονταν από 2 σερί νίκες. Η ομάδα του Κοροπούλη όμως δεν κατάφερε ποτέ να μπει στο γήπεδο στο πρώτο ημίχρονο και δέχτηκε τρία γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ιστορικός προσπάθησε να αντιδράσει αλλά δεν κατάφερε τίποτα ουσιαστικό παρά να μειώσει το σκορ σε 1-3 στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Μπορεί αυτή η ήττα να ήταν ένα «ξυπνητήρι» για την ομάδα του Πανιωνίου μπροστά στην δύσκολη συνέχεια που έχει σε αυτό το πρωτάθλημα. Δεν τελείωσε τίποτα από την 3η αγωνιστική και όλοι πρέπει να ξέρουμε ότι τώρα ΟΛΑ αρχίζουν. Μέχρι να βρούμε Ουρανό…

Σε ένα παιχνίδι όπου οι φιλοξενούμενοι από τα πρώτα λεπτά του αγώνα αιφνιδίασαν τους κυανέρυθρους και μόλις στο 14’ πέτυχαν το πρώτο γκολ με τον Μηνά με ωραίο πλασέ κάνοντας το 0-1. Ο Πανιώνιος μετά το γκολ αντί να συνέλθει αγωνιστικά δεν αντέδρασε και άφησε τους φιλοξενούμενους να έχουν την υπεροχή στον αγωνιστικό χώρο.

Η υπεροχή και η κατοχή μπάλας των φιλοξενούμενων έφερε αποτέλεσμα μετά από ευκαιρίες που είχαν τόσο στο 18ο λεπτό όσο και στο 27ο λεπτό όταν ο Παπαδόπουλος έκανε ένα δυνατό σουτ και η μπάλα βρήκε το δοκάρι του Πανιωνίου, στην επαναφορά βρήκε την πλάτη του Σταματόπουλου και κατέληξε στα δίχτυα του κάνοντας το 0-2.

Ο Πανιώνιος συνέχισε την «άχρωμη» παρουσία του μέσα στο γήπεδο παρά τις λίγες ευκαιρίες που είχε τόσο στο 31ο λεπτό με τον Σταμάτη, όσο και στο 40ο λεπτό με τον Δρίτσα.

Οι Φιλοξενούμενοι πέτυχαν και το τρίτο γκολ μέσα στο ημίχρονο στο 41ο λεπτό όταν η άμυνα του Πανιωνίου δεν υπήρχε και το εκμεταλλεύτηκαν με τον Μηνά γράφοντας το 0-3 όπου ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανιώνιος μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και είχε τις ευκαιρίες του στο 57ο λεπτό με τον Γροντή, στο 59ο λεπτό με τον Δρίτσα όπου μετά από πλασέ του οι αμυντικοί του Αγίου Νικολάου έσωσαν επάνω στη γραμμή.

Στο 67ο λεπτό ο Κοντοές με κεφαλιά έσωσε ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων.

Στο 89ο λεπτό ήρθε το γκολ της τιμής για τον Πανιώνιο όταν ο Διονέλλης ανατράπηκε στην περιοχή και ο διαιτητής έδωσε πέναλντι όπου το εκτέλεσε ο Γροντής και έκανε το τελικό 1-3.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δημήτρης Κοροπούλης): Σταματόπουλος, Λάμψιας, Ζάχι (46′ Διονέλλης), Καραβίδας (65′ Παπαδόπουλος), Κοντοές, Μπρέγκου (75′ Μίχος), Γροντής, Δρίτσας, Σταμάτης (65′ Αργυρίου), Λιούμης, Μούντριχας (46′ Νταλακούρας).

ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (Νίκος Σούργιας): Μπένκο, Δολαψάκης, Πλούσης, Πιθαρούλης, Τσανάι, Πάγια, Μαυρής, Μηνάς, Παπαδόπουλος, Μαρκάκης, Φουκαράκης.

Μπάσκετ Β’ Εθνική: Πανιώνιος – ΚΑΟ Μελισσίων Live

Με την παρουσία του Φάνη και του κόσμου ο Πανιώνιος πήρε το «ροζάκι» και σήμερα (Vid)