Δεν τα κατάφεραν οι γυναίκες να βρεθούν στο final four του Κυπέλλου

Basket League: Πανιώνιος vs ΠΑΟΚ σε αριθμούς
22 Δεκεμβρίου 2018
Στο χέρι του είναι να κάνει αύριο την βαθμολογική διαφορά ο Ιστορικός

Ο Πανιώνιος έχασε σήμερα από τη Νίκη Λευκάδας μέσα στο κλειστό του Μίλωνα με 49-62 και αποκλείστηκε από την τελική φάση του final four του Κυπέλλου Ελλάδος

Οι γυναίκες του Τσίκληρα ενώ ξεκίνησαν καλά στη πρώτη περίοδο δεν μπόρεσαν να κρατήσουν την «επίθεση» που δέχτηκαν από τη Νίκη Λευκάδας και στο ημίχρονο ήταν πίσω με ένα πόντο διαφορά.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Νίκη Λευκάδας με μία εκπληκτική Κάμπελ όπου σημείωσε 15 πόντους, 14 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 5 κλεψίματα κατάφερε και κέρδισε στο τέλος τον Πανιώνιο με 49-62 και πήρε το εισιτήριο για τα final four του Κυπέλλου Ελλάδος.

Τα δεκάλεπτα: 11-10, 28-29, 35-46, 49-62

Πανιώνιος (Τσικλήρας): Καλογήρου 7, Σπαθάρου 3, Γκρίτζα, Μαγκλάρα 4, Στεφανίδου 3, Ηλιοπούλου, Γρηγορίου 3, Ζότοβα, Δίελα 3, Θεοδωρομανωλάκη 3, Κόρινεκ 13 (11ριμπ.), Τόμπκινς 10 (18ριμπ.)

Νίκη Λευκάδας (Δουβίτσας): Κάμπελ 15 (14ριμπ.), Τσινέκε Α. 2, Τσινέκε 5, Σύρρα, Παπαμιχαήλ 7, Τζόνσον-Ουόκερ 9, Μπαλτά 7 (10ας), Αρώνη, Νάιτ 17, Κοντογιώργου, Μαρίνη

Πριν τον αγώνα τιμήθηκαν από το γυναικείο τμήμα Μπάσκετ του Πανιώνιου για την συνεισφορά τους στην ομάδα μας οι Καραστεφανής Κωσταντίνος (video production), Κοδέλλας Χρήστος (drone cinematografy) καθώς και η παίκτρια της Νίκης Λευκάδος Παπαμιχαήλ Πελαγία.