Δεν τα κατάφεραν με Πρωτέα Βούλας οι γυναίκες και ηττήθηκαν με 62-58

Το γυναικείο μπάσκετ του Πανιώνιου είχε έναν δύσκολο αγώνα σήμερα στην Βούλα με τον Πρωτέα Βούλα

Δεν τα κατάφεραν τα κορίτσια του Κονιδάρη αν και ξεκίνησαν δυνατά στο πρώτο δεκάλεπτο αλλά ο Πρωτέας κατάφερε και πήρε προβάδισμα στο τέλος του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανιώνιος μπήκε πιο δυνατά και τον βρήκε ισόπαλο στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Πανιώνιος είχε στιγμές αστοχίας και με λάθη στην άμυνα δεν μπόρεσε να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα και έχασε με 62-58.

Πρωτέας Βούλας – Πανιώνιος 62-58

Διαιτητές: Καλογερόπουλος Φ.-Καλογριάς

Δεκάλεπτα: 8-16, 32-25, 42-42, 62-58

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Κονιδάρης): Σακελλαρίου 1, Αλμπάνεζ 11(1), Μπουντούρη 3(1), Θεοδώρου, Κολλάτου 14(2), Χατζηγιακουμή 3(1), Ντάνου 1, Ντέλβα 11, Νάτσκου, Πέρκινς 18(1).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Ρουμπελακης): Καλογήρου, Σπαθάρου 2, Γκριτζά, Μαγκλάρα 4, Στεφανίδου, Γρηγορίου, Μπρουκ 18(3), Διέλα, Θεοδωρομανωλάκη, Κόρινεκ 18(1), Τομπκινς 16(1).