ΜΠΑΣΚΕΤ

Χωρίς ούτε μια προπόνηση ηττήθηκε στην πρεμιέρα ο Πανιώνιος

0

Ο Πανιώνιος στο μπάσκετ της Β’ Εθνικής είναι μια ομάδα που ΑΚΟΜΑ φτιάχνεται και η ήττα σήμερα ήταν αναμενόμενη

Χωρίς να γνωριστούν μεταξύ τους οι οκτώ μπασκεμπολίστες που έχει πάρει για το ρόστερ του ο Πανιώνιος κατέβηκαν σήμερα στο κλειστό του Αγ. Δημητρίου να αντιμετωπίσουν την Μεγαρίδα.

Ο Πανιώνιος ξεκίνησε καλά το πρώτο δεκάλεπτο και μάλιστα ήταν και μπροστά σε ορισμένα σημεία του πρώτου ημιχρόνου. Η Μεγαρίδα όμως πιο δεμένη ομάδα κατάφερε και έκανε την διαφορά από το πρώτο ημίχρονο όπου η διαφορά των επτά πόντων δεν έδειχνε μη αναστρέψιμη 31-38.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Μεγαρίδα κράτησε την διαφορά και δεν άφησε τον Πανιώνιο να μπορεί να ελπίζει. Το παιχνίδι στο τέλος του αγώνα βρήκε την Μεγαρίδα να κερδίζει με διαφορά 21 πόντων και σκορ, 60-81.

Δεκάλεπτα: 16-18, 31-38, 44-53, 60-81

Πανιώνιος: (Βλάχος) Κοπακάκης, Κανελλόπουλος,Οικονομόπουλος, Φωτίου, Αυγενικος, Δερμιτζάκης, Τσιμπούκης, Λυκογιάννης, Σκαρμούτσος, Λάζαρης, Κωστακόπουλος

14. Ηλυσιακός – (0-0) –

* Ο Ηλυσιακός έχει δύο αγώνες λιγότερους και οι Πανιώνιος, Πρωτέας Βούλας από έναν.