ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

Άτυχη η Κ17 του Πανιωνίου με τον ΟΦΗ έχασε 2-3 στο 89’

0

Στο 89’ ο Πανιώνιος έχασε με 2-3 από τον ΟΦΗ για το πρωτάθλημα της Κ17 στο γήπεδο των Τραχώνων

Πριν την έναρξη του αγώνα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή, στη μνήμη του Ιάκωβου Τζαγκαράκη, που τόσο άδικα έχασε την ζωή του στον σεισμό που συγκλόνισε την Κρήτη.

Η ανακοίνωση του τμήματος ακαδημιών ποδοσφαίρου

“Στο πλαίσιο της αναμέτρησης με την ΠΑΕ ΟΦΗ για το πρωτάθλημα της Super League K17, η ΟΜΑΔΑ μας τήρησε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του θύματος του σεισμού που έπληξε την περιοχή του Ηρακλείου. Το ποδόσφαιρο μας ενώνει όλους απέναντι σε κάθε κατάσταση.”

Ο ΟΦΗ μπήκε πιο δυνατά από τα πρώτα λεπτά του αγώνα και είχε δύο ευκαιρίες στο 4ο λεπτό αλλά και στο 8ο λεπτό με τους Φαϊτάκη και Ζαχαριουδάκη. Στο 10ο λεπτό άνοιξε το σκορ με τον Ζαχαριουδάκη. Μολίς στο 17ο λεπτό ο ΟΦΗ έκανε δύο τα τέρματα του με τον Φανουράκη.

Ο Πανιώνιος μετά τα δυο γκολ ανέβασε ρυθμούς και στο 36ο λεπτό κατάφερε και μείωσε το σκορ σε 1-2 με τον Ορφανό.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανιώνιος συνέχισε την πίεση και στο 48ο λεπτό ισοφάρισε με τον Δημητρίου. Το παιχνίδι έδειχνε ότι πήγαινε για την ισοπαλία αλλά στο 89ο λεπτό ο Καδανδινός εκμεταλλεύτηκε την ασιστ του Αδαμάκη και έκανε το 2-3 όπου ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.

Με το δεξί ο Ιστορικός στην Α1 Πόλο Ανδρών 17-12 το ΝΟ Χανίων