Ατρόμητος vs Πανιώνιος 4-0 για την 8η αγωνιστική της Super League

Σε ένα παιχνίδι δίχως αύριο και για τις δύο ομάδες ο Ατρόμητος κατάφερε και νίκησε τον Πανιώνιο με 4-0 με το πρώτο γκολ του Ατρόμητου “ορίζεται” από το VAR.

Ο Πανιώνιος θα μπορούσε να έχει ανοίξει από νωρίς (8΄) το σκορ αν ο Μανδάς και το δοκάρι δεν σταματούσαν την προσπάθεια του Παπαγεωργίου. Αλλά μέχρι εκεί… ο Ατρόμητος ήταν αυτός που είχε την υπεροχή και αυτός που κατάφερε και έκανε το 3-0 στο ημίχρονο.

Ο Πανιώνιος για ακόμα μια φορά προσπάθησε μέχρι και το 17′ μετά ο Ατρόμητος πήρε την ψυχολογία και ο Πανιώνιος με ένα Μιλόγεβιτς μόνο δεν μπόρεσε να ανταποκριθεί για ακόμα μια φορά μέσα στο γήπεδο.

Ο Ατρόμητος είχε σε εξαιρετική μέρα την τριάδα των χαφ του (Χαρίση, Μπαένα, Ανδρούτσο) που έβγαιναν πρώτοι στην μπάλα και τροφοδοτούσαν εύκολα την τριάδα της επίθεσης. Έτσι το 3-0 με τα γκολ των Βέλλιου και Ενσικουλού ήρθε φυσιολογικά και δίκαια στο ημίχρονο.

Στο ημίχρονο οι πιο πολλοί οπαδοί και φίλοι του Πανιώνιου αποχώρησαν από το γήπεδο μη θέλοντας να δουν τον διασυρμό του Πανιώνιου για ακόμα μια φορά.

Ο Πανιώνιος στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους έδειξε διάθεση αντίδρασης, όταν ο Μιλόγεβιτς στο 49′ έπιασε καλή κεφαλιά όμως ο Μανδάς έβαλε στοπ σε αυτή την προσπάθεια. Ο Ατρόμητος φάνηκε να κάνει συντήρηση δυναμεων, όμως οι αλλαγές του Αναστασίου έδωσαν εκ νέου φρεσκάδα, αφού αυτοί που μπήκαν, έδειχναν να θέλουν να αποδείξουν ότι αξίζουν την ευκαιρία για να παίζουν στη πρώτη ενδεκάδα. Έτσι το 4-0 ήρθε για τον Ατρόμητο όταν σε τρομερό σουτ του Ούμπιδες έξω από την περιοχή, ο Μαλέρμπ δεν κατάφερε να διώξει και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του.

Με αυτό το σκορ τελείωσε και το παιχνίδι όπου ο Ατρόμητος κατάφερε και πήρε τους 3 υπέρ πολύτιμους βαθμούς και να τελειώσει η γκρίνια των φιλάθλων, αλλά να ξεκινήσει για τον Πανιώνιο μια άσχημη πορεία για την συνέχεια του πρωταθλήματος της Super league 1.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
Ατρόμητος (Αναστασίου): Μανδάς – Γκάλο, Γούτας, Στρούγγης, Ταλόχα – Χαρίσης, Μπαένα (79’ Ρόσα) – Ενσικουλού (72’ Ουγκράι), Ανδρούτσος (60’ Ούμπιδες), Μανούσος – Βέλλιος

Πανιώνιος (Παπαβασιλείου): Μαλέρμπ – Μασούρας, Παπαγεωργίου, Σταυρόπουλος, Σαραμαντάς – Μανιάτης, Μαξίμοβιτς – Παπανικολάου (64’ Οικονομίδης), Μιλόγεβιτς (76’ Εμμανουηλίδης), Τσιλούλης (46’ Δούμτσιος) – Αραμπούλι