Αστέρας Τρίπολης – Πανιώνιος 1-0 φιλικός αγώνας

Ο Αστέρας Τρίπολης έκανε μια «φιλική νίκη» σήμερα με 1-0 επί του Πανιώνιου σε αγώνα προετοιμασίας των δύο ομάδων

Με την θερμοκρασία την ώρα του αγώνα να ξεπερνά τους 30 βαθμούς ο Αστέρας Τρίπολης υποδέχτηκε τον Πανιώνιο στην Τρίπολη.

Πριν την έναρξη του αγώνα υπήρχε μια ένταση στις κερκίδες του γηπέδου μιας και φίλαθλοι των Αρκάδων αποδοκίμασαν τον Μανιάτη για τα όσα είχαν συμβεί στον τελικό του Κυπέλλου του 2013.

Το πρώτο ημίχρονο είχε ευκαιρίες και από τις δυο ομάδες αλλά καμία δεν «άγγιξε» το γκολ. Μόλις στο 12′ οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι μετά από κεφαλιά του Καμαρά. Στο 19′ μια κεφαλιά του Αντζουλά αλλά ο Κόρμπος σωστά τοποθετημένος απομάκρυνε το κίνδυνο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας με πιο πολλές δυνάμεις κατάφερε και πήρε την νίκη στο 83′ όταν μετά από απόκρουση του Μαλέρμπ σε σουτ του Καλτσά ο Κυριακόπουλος πήρε την μπάλα και έβγαλε ένα ωραίο γκολ.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Μιχαήλ (46′ Παπαδόπουλος), Κώτσιρας (72′ Παναγιώτου), Κυριακόπουλος (88′ Τερεζίου), Αντζουλάς (46′ Άνχελ), Πασαλίδης (83′ Ματρικάρντι), Βαλιέντε (83′ Βαλιέντε), Ιγκλέσιας (78′ Κρέσπι), Μπόρχα Φερνάντεθ (78′ Μπελόκ), Μαρκ Φερνάντεθ (72′ Τζίμας), Καπίγια, Δουβίκας (46′ Καλτσάς)

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Μαλέρμπ, Ντομίνκεζ, Κούρντι, Σαραμαντάς, Τσιλούλης, Ευαγγέλου, Κόρμπος, Οικονομίδης, Αρτσε, Παπανικολάου, Καμαρά