Αήττητος στους Παίδες ο Πανιώνιος νίκησε τον Ολυμπιακό 92-65

Η ομάδα Παίδων μπάσκετ του Πανιώνιου προελαύνει αήττητη μετά από 9 αγωνιστικές στο πρωτάθλημα της ΕΣΚΑΝΑ.

Την Τρίτη στις 20:00 αντιμετώπισε τον Ολυμπιακό στο κλειστό “Ανδρέας Βαρίκας” και κέρδισε με 92-65. Ο Πανιώνιος από το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα πήρε προβάδισμα στο σκορ και το ημίχρονο του αγώνα βρήκε τον Ιστορικό μπροστά με 58-31.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανιώνιος κράτησε εύκολα την διαφορά τον 27 πόντων. Πλέον ο Πανιώνιος προχωρά αήττητος στο πρωτάθλημα παίδων της ΕΣΚΑΝΑ και την επόμενη αγωνιστική (10η) αντιμετωπίζει στη Νίκαια τον Ιωνικό Νικαίας Α.Ο.

Οι έφηβοι στην 9η αγωνιστική γνώρισαν την πρώτη τους ήττα στο κλειστό του “Ανδρέας Βαρίκας” από τον Ολυμπιακό με 64-71. Η ομάδα παραμένει στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας και την επόμενη αγωνιστική παίζει με τον Ιωνικό Νικαίας Α.Ο στην Νίκαια.