Αήττητος Σπάτων – Πανιώνιος 4-2 φιλικός αγώνας

Ο Νταρνέλ Χάρις ο τέταρτος της «παρέας» (Vid)
7 Σεπτεμβρίου 2018
Ανακοινώθηκαν οι ημερομηνίες της 4ης, 5ης, 6ης αγωνιστικής της Super league Σουρωτή

Με μια φιλική νίκη 4-2 ο Αήττητος Σπάτων επικράτησε του Πανιώνιου σε έναν αγώνα που τα είχε όλα

Ο Πανιώνιος ξεκίνησε καλά και στα πρώτα λεπτά του αγώνα με δύο γκολ του Τσιλούλη κατάφερε και προηγήθηκε με 2-0.

Ο Αήττητος αντέδρασε και κατάφερε με ένα αυτογκόλ του Ντομίνγεζ να κάνει το σκορ 2-1. Αμέσως μετά ο Μάγκας με ωραία κεφαλιά έφερε το παιχνίδι στα ίσια.

Ο Αήττητος κατάφερε και πήρε προβάδισμα με πέναλτι του Ματσούκα κάνοντας το 3-2 και το τελικό 4-2 έγινε από τον Σπυρόπουλο στις καθυστερήσεις του αγώνα μετά από ωραία πάσα του Μαρουκάκη.

Αήττητος Σπάτων: Κοκκαλάς, Κολλαράς, Μάγκας, Χριστοφιλέας, Μουστάκης, Καζνέτσι, Ηρακλής, Νηκλιτσιώτης, Γροντής, Ματσούκας, Βασιλείου

Επαιξαν επίσης: Μανωλάς, Βούκοβιτς, Σταματάκης, Σπυρόπουλος, Χατζηιωάννου, Μαρουκάκης

Πανιώνιος: Μαλερμπέ, Κούρντι, Τσιλούλης, Σταυρόπουλος, Κόρμπος, Ρίβας, Ντομίνγκες, Αλμπεργκ, Μασούρας, Οικονομίδης, Παπαγεωργίου

Έπαιξαν επίσης οι: Σαραμαντάς, , Κεϊτά, Ντε Ταντέο, Σεράφ, Σιντί, Αλί