Α1 Basket Γυναικών: Πανιώνιος vs Νίκη Λευκάδας 53-63

Ο Πανιώνιος στην αυλαία της 15ης αγωνιστικής έχασε από την Νίκη Λευκάδας με 53-63

Οι γυναίκες του Ρουμπελάκη δεν μπόρεσαν να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα μέσα στο κλειστό του Μίλωνα και έχασαν με 53-63 από την Νίκη Λευκάδας.

Με πολλά λάθη αλλά και με πρόβλημα κάτω από το καλάθι τα κορίτσια δεν ήταν καθόλου εύστοχες αν και κατάφεραν οκτώ λεπτά πριν την λήξη του αγώνα να φέρουν το σκορ στα ίσια.

Αλλά στα τελευταία λεπτά του τέταρτου δεκαλέπτου η Νίκη Λευκάδας επικράτησε σε άμυνα και επίθεση και κατάφερε και τελείωσε τον αγώνα με δέκα πόντους διαφορά υπέρ της.

Πανιώνιος – Νίκης Λευκάδας 53-63

Διαιτητές: Τσακαλογιάννης-Καρανικόλα Αλ.

Δεκάλεπτα: 13-18, 33-38, 47-49, 53-63

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Ρουμπελάκης): Καλογήρου, Σπαθάρου, Γκριτζά, Μαγκλάρα 3, Στεφανίδου, Γρηγορίου, Μπρουκ 7(1), Θεοδωρομανωλάκη 5, Κόρινεκ 20(1), Τόμπκινς 18(1).

ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Δουβίτσας): Τσινέκε Κ., Τσινέκε Ε.8, Παπαμιχαήλ 2, Γουόκερ 19,Μπαλτά 10(2), Σμιθ 14(1), Νάιτ 10(2).

Η Βαθμολογία της Α1 στο Μπάσκετ Γυναικών μετά την ήττα του Πανιώνιου έχει ως εξής: