Α1 Μπάσκετ Γυναικών: Επιστροφή στις νίκες για τον Πανιώνιο

Την δεύτερη νίκη του έκανε ο Πανιώνιος στο Βόλεϊ Ανδρών επί της Α.Ε.Π Ολυμπιάς με 3-0 σετ
1 Δεκεμβρίου 2018
Βόλεϊ Παίδων: Πανιώνιος – ΑΟΝΑ 2-3 σετ (Pics)

Ο Πανιώνιος νίκησε για την Α1 του μπάσκετ των γυναικών τον Πρωτέα Βούλας με 61-56

Τα κορίτσια του Τσίκληρα επέστρεψαν στις νίκες αυτή τη φορά επικρατώντας του Πρωτέα Βούλας μέσα στο κλειστό του Μίλωνα με 61-56.

Οι Πανθηρίνες μπορεί να μην ξεκίνησαν καλά στο πρώτο δεκάλεπτο μιας και έχαναν με 11-14. Στην συνέχεια και με το τέλος του ημιχρόνου έδειξαν ποιος είναι το «αφεντικό» του αγώνα και με πολύ καλές άμυνες αλλά και με την κορυφαία παίκτρια του Πανιώνιου για φέτος την Σπαθάρου όπου πέτυχε 12 πόντους κατάφερε και έκανε την ανατροπή.

Έτσι από το ημίχρονο ο Πανιώνιος πήρε κεφάλι και δεν άφησε πολλές ελπίδες στον Πρωτέα να ελπίζει για την νίκη και κέρδισε στο τέλος άνετα με 61-56.

Πανιώνιος – Πρωτέας Βούλας: 61-56

Τα δεκάλεπτα: 11-14, 30-25, 42-36, 61-56

Πανιώνιος(Τσίκληρας): Σπαθάρου 12(1), Δίελα 5(1), Θεοδωρομανωλάκη 5(1), Korinek 13, Tompkins 7, Γκριτζά, Στεφανίδου 6(2), Γρηγορίου 10, Καλογήρου, Μαγκλάρα 3

Διαιτητές: Στρέμπας, Παπαφωτίου