11 νίκες σε 12 αγώνες το Πόλο του Ιστορικού

Ο Πανιώνιος σήμερα στο κλειστό κολυμβητήριο της Νέας Σμύρνης έκανε ακόμα μια νίκη επί του μαχητικού Ν.Ο Πατρών με 9-6

Πλέον ο Πανιώνιος θέλει μια νίκη για την άνοδο του στην Α1 κατηγορία του Πόλο και με 11 νίκες σε 12 αγώνες δεν αμφιβάλει κανείς ότι δεν θα ανέβει στην Α1 του Πόλο ανδρών του χρόνου.

Ο Πανιώνιος θέλει ακόμα μία νίκη για να εξασφαλίσουν και μαθηματικά την πρώτη θέση της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος. Από τη μεριά τους οι Πατρινοί παρέμειναν στους 15 βαθμούς και θα δώσουν μάχη με ΝΕ Πατρών και ΝΟ Λάρισας για την προνομιούχο τέταρτη θέση.

Ο Πανιώνιος δέχτηκε το γκολ στο δεύτερο οκτάλεπτο και εκεί «ξύπνησαν» οι παίκτες του Κώστα Δήμου και κατάφεραν να τελειώσουν το ημίχρονο με 4-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανιώνιος έκανε συντήρηση δυνάμεων και να κρατά την διαφορά του σκορ στα 3 με 4 γκολ τελείωσε εύκολα το παιχνίδι με 9-6.

Πανιώνιος – ΝΟ Πατρών 9-6 (0-0, 4-1, 2-1, 3-4)

Πανιώνιος (Κώστας Δήμου): Αϊβαλιώτης, Μπουζαλάς, Ζουρίδης, Δημακόπουλος 1, Λύκαρης, Καρακάσης Ν. 1, Τσακιράκης, Αβαγιανός, Παττακός, Αλεβίζος 1, Βέκκος Μ. 2, Γεωργακόπουλος, Σταθάς, Δούκας 2, Γαβαλάς Γ. 2

ΝΟ Πατρών (Κώστας Σακαλής): Λιμαράκης, Περπινιάδης, Πολάτος 1, Κανελλόπουλος Β. 3, Δίπλαρος 1, Σπυράτος, Κωνσταντακόπουλος, Πασσάς, Γκότσης 1, Φιρφιλιώνης