11 διαιτητές «προήχθησαν» στην Basket league

Ανακοινώθηκαν σήμερα οι αξιολογήσεις των διαιτητών των εθνικών κατηγοριών της αγωνιστικής περιόδου 2018-2019

Με έντεκα διαιτητές που «ανέβηκαν» από την Α2 στην Α1 Basket League ανακοινώθηκαν οι αξιολογήσεις των διαιτητών από την ΚΕΔ/ΕΟΚ

Αναλυτικά οι διαιτητές που θα είναι στην Α1 πλέον από την Α2:

1.Αργυρούδης Μιχάλης (Αττικής)
2.Γαζέτας Αθανάσιος (Θεσσαλονίκης)
3.Καρπάνος Ηλίας (Αχαϊας)
4.Λύρας Ιωάννης (Αττικής)
5.Ορφανός Ιορδάνης (Αττικής)
6.Σπυρόπουλος Σπυρίδων (Αττικής)
7.Σκαλτσής Παναγιώτης (Αττικής)
8.Τσακαλογιάννης Βασίλειος (Αχαϊας)
9.Τσολάκος Εμμανουήλ (Αττικής)
10.Τσουμαχίδης Θεόδωρος (Μαγνησίας)
11.Φασόλης Βασίλειος (Αττικής)

Από Β’ Κατηγορία σε Α2 Κατηγορία

1.Αγραφιώτης Ιωάννης (Θεσσαλονίκης)
2.Αντωνιάδης Αλέξανδρος (Αττικής)
3.Ασημακάκη Αικατερίνη (Β/Δ Ελλάδας)
4.Γραικός Ηλίας (Θεσσαλονίκης)
5.Δελαγραμμάτικας Κυριάκος (Νότιας Αττικής)
6.Δόλγυρας Αθανάσιος (Μαγνησίας)
7.Ζαχαριάδης Πασχάλης (Θεσσαλονίκης)
8.Ζιώγας Αλέξανδρος (Αττικής)
9.Καλογριάς Θεοφάνης (Αττικής)
10.Καμήτσος Παναγιώτης (Αχαϊας)
11.Καρανικόλα Αλεξάνδρα (Κρήτης)
12.Λουλουδιάδης Ιωάννης (Θεσσαλονίκης)
13.Μαραγκάκης Ανδρέας (Κρήτης)
14.Πράττος Λεωνίδας (Θεσσαλονίκης)
15.Ροδίτης Κωνσταντίνος (Λέσβου)
16.Σιδέρης Αθανάσιος (Αττικής)
17.Τεφτίκης Σωτήριος (Αττικής)
18.Τσιμπούρης Ιωάννης (Κ.Ν. Πελοποννήσου)
19.Τζιοπάνος Γεώργιος (Θεσσαλονίκης)
20.Χατζημπαλίδης Γεώργιος (Κεντρικής Μακεδονίας)
21.Χατζηχαρίσης Σωκράτης (Ημαθίας)
22.Χριστοδουλάκης Εμμανουήλ (Αττικής)

Από Γ’ Κατηγορία στην Β’ Κατηγορία

1.Αντωνίου Γεώργιος (Δωδεκανήσου)
2.Ασλανίδης Ηλίας (Αχαϊας)
3.Βασιλόπουλος Δημήτριος (Θεσσαλονίκης)
4.Δέλλας Χρήστος (Θεσσαλονίκης)
5.Θεοδωρίδης Πέτρος (Κιλκίς)
6.Καρανικόλα Ελένη (Κρήτης)
7.Κατσαπρακάκης Χρήστος (Κρήτης)
8.Κολοκυθάς Βασίλειος (Θεσσαλονίκης)
9.Λάλλα Αντωνία (Αν. Μακεδονία)
10.Λαμπίρης Αλέξανδρος Ηλίας (Αχαϊας)
11.Μαρινάκης Μεγακλής Κωνσταντίνος (Αχαϊας)
12.Μαρτινάκος Γεώργιος (Αττικής)
13.Μελισσάρης Αλέξανδρος (Αττικής)
14.Μπακετέα Μαρία (Κ.Ν. Πελοποννήσου)
15.Μπιτσιντζάνος Κωνσταντίνος (Νότιας Αττικής)
16.Νερομυλιώτης Θεόδωρος (Αττικής)
17.Νικολοπούλου Γεωργία (Αττικής)
18.Σκανδαλάκης Νικόλαος (Κρήτης)
19.Σκουλαρίκης Δημήτριος (Αττικής)
20.Τζίμης Σταύρος (Νότιας Αττικής )
21.Τηγάνης Ιωάννης (Αττικής)
22.Τσακιράκη Αναστασία (Αχαϊας)