1-0 έχασε στο Ρέντη ο Πανιώνιος από τον Ολυμπιακό Β’

0

Έχασε με 1-0 ο Πανιώνιος σε αγώνα προετοιμασίας απέναντι από στον Ολυμπιακό Β’ στις εγκαταστάσεις του Ρέντη

Ο Πανιώνιος έδωσε ακόμα έναν αγώνα προετοιμασίας εν όψει της έναρξης του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής. Στις εγκαταστάσεις του Ρέντη ο Ολυμπιακός κέρδισε με 1-0 τον Πανιώνιο με γκολ πλασέ του Ξενιτίδη στο 65ο λεπτό.

Η ομάδα του Κοροπούλη έδειξε καλά σημάδια και είχε καλές ευκαιρίες για να πετύχει το γκολ. Στο πρώτο ημίχρονο ο Σταμάτης στο 27ο λεπτό δεν μπόρεσε να σκοράρει και εν συνεχεία το πολύ καλό σουτ του Μούντριχα σταμάτησε στο δεξί κάθετο δοκάρι του Καραγύργη.Στο δεύτερο ημίχρονο στο 57ο λεπτό σουτ του Δρίτσα έδιωξε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας του Ολυμπιακού.

Στο 65ο λεπτό οι γηπεδούχοι έκαναν μια γρήγορη αντεπίθεση, βρήκαν κενούς χώρους και ο Ξενιτίδης με πλασέ άνοιξαν το σκορ κάνοντας το 1-0 όπου ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Καραγύργης, Μπακαλιάνης, Ξενιτίδης, Βοΐλης, Ντόι, Νίκολιτς, Τσέλιος, Μπα, Αποστολόπουλος, Σαπουντζής, Καλογερόπουλος.

Επαιξαν και οι: Πίνακάς, Κίτσος, Γκαλιάνι, Κινκουε, Μαυρούδης, Γκαλιάνι, Λίνδος.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Σταματόπουλος, Λάμψιας, Ζάχι, Κοντοές, Ζούλιας, Γροντής, Μπρέγκου, Μούντριχας, Δρίτσας, Ξυγκόρος, Σταμάτης.

Έπαιξαν και οι: Κραβαρίτης, Νταλακούρας, Διονέλλης, Καλομοίρης, Αργυρίου, Λιούμης, Σπάρταλης, Τσέργα.

Κύπελλο Μπάσκετ Γυναικών: Πανιώνιος – Α.Ο Αμύντας 33-77

Εκτός έδρας νίκη για τον Πανιώνιο U17 με 1-2