Οι Πανθηρίνες δεν τα κατάφεραν και έχασαν

Η ομάδα μπάσκετ των γυναικών έχασε σήμερα από τον Παναθλητικό ενώ είχε το προβάδισμα στο ημίχρονο.

Οι Πανθηρίνες του Τσίκληρα σήμερα δεν κατάφεραν να κερδίσουν τον Παναθλητικό μετά από ένα παιχνίδι θρίλερ όπου στο πρώτο δεκάλεπτο ήταν πίσω στο σκορ με 11-15 αλλά μπήκαν δυνατά στο δεύτερο δεκάλεπτο και έκλεισαν το ημίχρονο με 36-30.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μπήκε χαλαρά και στο τρίτο δεκάλεπτο κατάφεραν με την αστοχία τους να βάλουν μόνο έξι πόντους και να τελειώσει το τρίτο δεκάλεπτο με 42-41

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο ήταν σαν κάποιος να έκλεισε τον διακόπτη, και η αστοχία ήταν στο ένα μετά το άλλο στα σουτ ενώ ο Παναθλητικός οργίαζε κάτω από το καλάθι και στα τρίποντα έτσι το παιχνίδι έληξε με 58-72.

Να δώσουμε ένα μεγάλο χειροκρότημα στα κορίτσια μας και να τους πούμε ότι τίποτα δεν χάθηκε κρατάμε και πάμε για το επόμενο.