Μεγάλη νίκη του Πανιώνιου επί του Αρκαδικού 61-77

Τρένο και απο την Τρίπολη ο Πανιώνιος κέρδισε τον Αρκαδικό με 61-77 και πλέον η 12η νίκη είναι γεγονός.

Ο Πανιώνιος ξεκίνησε χαλαρά και μουδιασμένος στο πρώτο δεκάλεπτο και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 25-13.

Στη δεύτερη περίοδο ο Καρύδας ο Δημητριάδης και ο Σακελαρίου τον πήραν απο το χέρι και τον οδήγησαν στην ανατροπή όπου και τελείωσε το ημίχρονο με 35-37.

Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου ξεκίνησαν άσχημα αλλά κράτησαν την διαφορά με εξαίρεση λίγα λεπτά όπου ο Αρκαδικός πήρε για ένα καλάθι το προβάδισμα αλλά ο Καρύδας και ο Πελεκάνος με καλά σουτ και τρίποντα το γύρισαν σε 50-56

Το τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα η ομάδα έδειξε πως είναι ΟΜΑΔΑ με κεφαλαία και ΟΛΟΙ μαζί κατάφεραν να τελειώσουν τον Αρκαδικό με διαφορά 16 πόντων. Το τελικό σκορ του αγώνα είναι 61-77

Να αναφέρουμε τη μεγάλη προσφορά των πανθήρων όπου 50 άτομα δεν σταμάτησαν να τραγουδούν ΠΟΤΕ και να ενισχύουν την ομάδα του Νίκου Οικονόμου για την δωδέκατη νίκη.

Πλέον η Α2 δεν σε χωρά Ιστορικέ, κοιτάς -μετά την ήττα του Ηρακλή από τον Αίολο Αστακού με 70-62- την Α1 να είναι μπροστά σου και η επιστροφή σου.