Είναι αυτός Πανιώνιος? Κισσαμικός Πανιώνιος 3-0

Με μία κακή εμφάνιση ο Πανιώνιος έχασε απο τον Κισσαμικό με 3-0 σε ένα γήπεδο βούρκο που μόνο ποδόσφαιρο δεν παιζόταν.

Η ομάδα του Πανιώνιου σήμερα δεν έπαιξε ποδόσφαιρο και δεν ήθελε να κερδίσει αυτό το παιχνίδι κατέβηκε στο Α’ ημίχρονο χαλαρά και ο Κισσαμικός πήρε τις ευκαιρίες και το γκόλ, στο 29′ με σούτ του Μαρτίνεθ έξω απο την μεγάλη περιοχή και αφού πρώτα χτύπησε σε πλάτη παίχτη του Πανιωνίου μπήκε στα δίχτυα του Θεοδωρόπουλου.

Στο δεύτερο ημίχρονο απο την αρχή του αγώνα ο Πανιώνιος ξεκίνησε πιέζοντας τον γηπεδούχο και στο 47’ ο Ολαϊτάν έβγαλε όμορφη πάσα στον Φούντα, ο οποίος αμαρκάριστος έκανε πολύ κακό πλασέ απέναντι από τον Πολίτη, μετά απο τέσσερα λεπτά ο Ολαϊτάν μπήκε στη περιοχή έκανε σέντρα σουτ αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

Στο 57’ χάθηκε τεράστια ευκαιρία για τον Ιστορικό. Ο Μασούντ έκανε ωραίο φαλτσαριστό σουτ, όμως η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του τερματοφύλακα του Κισσαμικού!

Μετά στο 59’ ο Ενγκόγκ έκανε δυνατό σουτ, με τον Πολίτη να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ.

Οι ευκαιρίες για τον Πανιώνιο συνεχίστηκαν στο 69’. Ο Ενγκόγκ μπήκε στην περιοχή, όμως το σουτ που έκανε ήταν αδύναμο και έτσι χάθηκε κι αυτή η καλή η στιγμή για την ομάδα.

Στο 75′ και ενώ έβρεχε καταρρακτωδώς και η άμυνα του Πανιώνιου δεν μπορούσε να βγάλει την μπάλα έξω απο την μεγάλη περιοχή αυτή πηγαίνει στον Μίλιτς απο πάσα του Τιάγκο και αυτός καταφέρνει να πλασάρει τον Θεοδωρόπουλο και να πετύχει το δεύτερο γκολ των γηπεδούχων. Μετά την επίτευξη του δεύτερου γκολ ο διαιτητής διέκοψε τον αγώνα λόγω μεγάλης κακοκαιρίας.

Οι ομάδες επανήλθαν μετά απο 30 λεπτά και ξεκίνησε ένα ποδόσφαιρο μέσα στον βούρκο του Μάλεμε, και ενώ παιζόταν μπάλα στην «λιμνοθάλασσα» του Μάλεμε ο Τασουλής ανέτρεψε τον Τιάγκο και ο Φουκάκης έδειξε το πέναλτι όπου το μετέτρεψε σε γκολ ο Μαρτίνεθ.

Με λίγα λόγια αυτός ο Πανιώνιος που είδαμε σήμερα δεν ήταν ο Πανιώνιος που ξέρουμε, δεν ξέρουμε τη πρέπει να γίνει και τι πρέπει να κάνει ο Βλάνταν Μιλόγεβιτς αλλά το παιχνίδι με την Κέρκυρα δεν πρέπει να χαριστεί ούτε πόντος.

Τέλος οι συνθέσεις των ομάδων ήταν:

ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ: Πολίτης, Τσερκέζος, Σταθάκης (58’ Γκούμας, Παντελάκης, Τσοντάκης, Σελινιωτάλης, Ενγκουέμ, Μαρτίνεθ, Κίκε (69’ Μάντζης), Θέος (72’ Τιάγκο), Μίλιτς

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Θεοδωρόπουλος, Αργυρόπουλος, Γκιοατά Οικονόμου Αντωνιάδης Κόρμπος, Σαββίδης (46’ Μπεν), Φούντας, Ολαϊτάν (74’ Μασούρας), Μασούντ, Ενγκόγκ